Var det här fel?

För något år sedan så träffade jag en tjej på en fest som var väldigt intresserad av mig, alltså det var helt sjukt hur hon hela tiden skulle krama mig och så vidare. Jag har för mig att jag däremot var intresserad av någon annan tjej på den festen som i slutändan dissade mig ändå. Jag hittade den här tjejen på Facebook, hon som var så intresserad av mig, och jag tyckte att hon var snygg och så vidare men jag såg att hon hade en pojkvän på Facebook och, trots det, så frågade jag henne om hon inte ville hitta på något någon dag.

I slutändan så fick jag ju dissen av henne här som ni kan se, men frågan blir ju då – var det fel av mig att fråga ut någon som hade pojkvän?

Jag menar, jag tänker alltid så här: låt oss säga att en tjej har en pojkvän men trots det så har hon en kille vid sidan om, säg mig då till exempel. Då är det ju hon som är otrogen mot sin kille, inte jag för jag har ju ingen tjej. Förstår ni hur jag menar? Eller vad tycker ni?

Var det här fel av mig?

0 kommentarer

0 kommentarer till Var det här fel?

  1. ... skriver:

    Det var fel utav dig. Även om du inte vet eller känner personen hon har ett förhållande med ska du ändå visa respekt.
    Kan säga såhär:
    Om du vet om att hon har ett förhållande med någon annan finns det ingen anledning för dig att fortsätta. Som sagt respekt för andra människor, lika mycket du som hon.

  2. ninja skriver:

    hej peter. jag har funderat på vad jag tycker och kommit fram till att du är en fjant.

  3. Tove skriver:

    Låt oss säga så här. Du har en flickvän som din bästa vän har träffat. Han stöter på henne och bjuder ut henne. Har du rätt att bli arg på honom? Inte enligt dig, det är ju din fv som är otrogen, vännen är ju singel. Moraliskt rätt? Respektfullt?

  4. pappa skriver:

    Det är pinsamt att du tror dig vara så pass stor i världen att du i din hjärna justificierar detta beteende.,

  5. Jessica skriver:

    Seriöst så är det ju bara pinsamt utav dig. Att öppet fråga om en ”dejt” med någon som är i ett förhållande gör ju bara att du framstår som att du tillhör begåvningsreserven i det här landet. Och dessutom… ”för något år sedan”… Jösses…. Orka blicka bakåt hela tiden liksom… Gå framåt ist…

  6. helt fel. skriver:

    Ärligt? Ja, det var verkligen helt fel.

  7. e skriver:

    Men ja1 Vad tror du själv?? Hur dum får man vara??

  8. ida skriver:

    Eh, ja det är fel. Skaffa lite jävla respekt.

  9. elinore skriver:

    Skulle iaf säga du är jäkligt korkad som ens tänker på att fråga ut en tjej med en kille. Men jonå, lite respektlöst av dig att inte bry dig om att hon är upptagen, som om det inte betyder nånting.

  10. Alexandra skriver:

    Nej då! Jag skulle nog själv kunna göra så!
    Kram

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*