Åh gud vad jag vill att mitt hår ska börja växa ordentligt nu. Kokosoljan kändes som att det gav håret en kick, men det fungerar inte alls för min hårbotten längre och inte för mitt välmående heller 🙁 Nu när min hårbotten typ slutat klia helt så provade jag ju att massera in oljan en kväll bara för att verkligen komma igång med det igen nu innan sommaren slår ut. Istället för att bara göra gott så mådde jag så fruktansvärt illa av doften, jag vaknade ju på natten och trodde att jag skulle kräkas rätt ut och efter någon dag så började det klia som fan i hårbotten igen.
Inte alls kul. Det hjälpte mig i början men nu klarar jag inte av att använda det 🙁 Är det någon av er som vet om Olivolja fungerar lika bra?
Jag kan ju inte heller använda mitt blonda löshår längre då det skiljer sig alldeles för mycket mot min egna färg. så det är väl bara till att vänta, jag hatar att vänta!

