Hej Alla Kära !
Nu är jag snart kry igen. Det är bara morgnar och kvällar som är värst nu.
Jag tror inte jag ar läst så mycket som gjort i de här 2 veckorna. Snart .. kan jag umgås med mina nära och kära.
Nu skall jag gå ner till soprummet och slänga tidningar m m så fär jag se hur jag funkar. Det är ju egentligen intressant vad lilla ”människan” är seg.
Här nere i Skåne har det varit blixthalka och disigt. Det har varit många olyckor på vägarna. Jag vet att min son skulle iväg och jobba på f m och sedan till Riksmästerskapet. Det är tur att det är i Malmö både jobbet och tävlingen.
Den tävlingen skulle jag ha velat vara med och se, men det går inte denna gång, annars försöker jag gå på alla som jag har chans till om de är här nere i Skåne.
Min son skall inte vara med och tävla denna gång och inte heller den yngsta sonsonen heller. De jobbar båda idag och jobbet är ju viktigast.
Nu börjar dimman lätta och det ljusnar väldigt snabbt och jag ser t o m över till Danska kusten, vi har allt en fin tid framför oss.
Önskar Er ALLA en fin dag och sköt om Er!
Ladyn 70+ aren
