← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Lady70+

Lena Swanbergs blogg….

Hej Alla Kära !

Jag skulle till att skriva lite men kom att tänka på att jag inte hade läst Lena Swanbergs blogg på ett tag.

Det blev direkt intressant med det hon skrev om tävling men inte bara det, dt verkar vara trevliga och inte bara de vanliga som man gå och handla i butikerna. I alla fall inte i Landskrona.

Nu undrar ni varför jag plötsligt är intresserade, jo, det är för att jag skall få mitt första barnbarns barn i början eller i mitten av april nästa år.

Kanske jag kan köpa något till det lilla livet som är på väg.

Men framför allt jag kan ge blivande mamman tips och hon i sin tur till alla andra blivande mammor hon träffar.

Annars har jag bara ”pulat” idag. Skall vila min rygg ett tag sedan skall jag sy upp en gardin, tror jag, för jag har inte varit och handlat ännu och skulle behöva det också.

Men det är en dag imorgon också.

webbadressen som Lena har skrivit var:

www.boinkstore.com

Njut ni också av vad som finns och ha en bra kväll.

Kram

Ladyn 70+ aren