← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Aggis

Lördagsbröllopet!

Igår Lördag var vi på bröllop i Helsingborg, sundspärlan. En jättefin festloka, 150 + gäster, jättegod mat och massor av musik.

Jättetrevligt och lyckat bröllop 🙂 Älskar bröllop då alla utstrålar glädje och har det roligt ihop. Brudparet såg fantastiska ut och man såg lyckan i deras ögon 🙂 🙂

 

Idag började vi dagen med en morgonfika hos mina föräldrar, riktigt mysigat och allla var i en skön stämmning 🙂 Efter många om och men så begav vi oss ut i duggregnet för en promenad på stranden allihopa, mysigt värre.

 

Nu kom vi precis hem från älsklingens föräldrar där vi också fika och satt och titta igenom våra soliga bilder från semestern. Värme att se bilderna från 40+ gradigt väder.

En vanlig familjesöndag med andra ord! Älskade söndag <3

Nu ska det mysas på hög nivå här hemma, ljusen är tända och italienska delikatesserna är snart på plats. Favoritprogramet börjar om nån timme så allt är som det ska 🙂

 

Hoppas ni alla haft en fin och händelserik helg. Snart välkommnar vi ännu en ny vecka och ännu en vecka närmare julen!

 

Ha en fin kväll

Kärlek <3