← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Alexandras

White night

White night, tydligen årets höjdpunkt i Alanya.. Herregud.

Var ute hela eftermiddagen med halva teamet för att sälja dessa biljetter. 9 danskar och jag. Jag och Angelica kände att vi ville försöka lite på kvällen också, typ utanför The doors, haha! Slutade med att vi tog ett varsit glas vin på Cafe Opera istället av ren feghet, jag har sjukt svårt för att vara påstridig alltså.. Det går ju inte. Hela grejen var ju att det var en tävling om vilka som kunde sälja flest biljetter av alla bolag.

Kom till White night utan att veta något, men ja VI VANN! Vårat bolag sålde flest, så jävla awesome! Okej, priset var väl inte så mycket men att slå dom andra var fan priceless! Nice kväll med dansk musik (som alltid), på stranden. Alla var vitklädda och det var sjukt mycket folk! Problemet dock var att det var så sinnessjukt varmt att det i stort sett rann och man kände sig allmänt äcklig, men vad ska man göra.

Jag och Joel fick dock nog vid 12 (ehhh?) då vi kände oss klara med kvällen och skulle upp och jobba tididgt. Letade omöjligt efter en taxi men hittade istället en taxiscooter, haha sjukt värt!

IMG_5014 IMG_5010 IMG_5018 IMG_5017 IMG_5035