Nu känner jag verkligen vilken tur det var att jag slutade blogga från deras hemsida! Ush känner mig så himla lurad av dem. Det är inte så man behandlar någon som faktiskt var Topp bloggare hos dem. Jag skulle ju flytta över alla mina inlägg från finest till den här bloggen, men nu har dem istället raderat hela min blogg från finest.
Det är väldigt dåligt av dem att göra så. Samtidigt som jag tyvärr kommer vara tvungen att göra en anmälan på dem , eftersom dem bryter mot lagen för upphovsrätten. Det är jag som äger bloggen och det är MITT material. Så länge jag inte hänger ut någon person eller liknanande så har dem INGEN rätt till att bara radera min blogg! Det är verkligen synd att vissa personer som jobbar på finest inte kan ta saker på ett moget sätt. Jag tycker verkligen det är synd att det slutade på ett så tråkigt sätt att sluta blogga från finest. Och jag är även ledsen över de konsekvenser som jag kommer vara tvungen att åtgärda för det här. Dem har verkligen inte skött sig snyggt och dem behandlar heller inte de som bloggar för dem speciellt bra! Jag som endå var Toppbloggare där blev tex inte bjuden på events osv.. trotts att det var DEM som skrev till mig för att jag skulle börja blogga hos dem! Det tycker jag inte är okej!
Dem låter även vissa bloggare som bloggar på finest skriva en massa skit. Att dem stödjer sådant betéende, endast för att få läsare eller i det här fallet ”besökare” på hemsidan är endast patetiskt!
Fin blogg Alma!
Gud va dumt gjort av finest.se? varför beter dom sig sådär? Jätte fin blogg i alla fall!
Men kan det inte vara för att du är under 18 och inte får gå på krogen/dricka alkohol?
Tror dock du har rätt. Har hört en del skumt om Erwik.
Fan va dålig stil av Finest :S
man är inte toppbloggare för att finest frågar om man vill blogga hos dom.. de har frågat huur många som helst överrallt. även de som har typ noll besökare.. så du vet 😉
usch vad dåligt av dom!!!
tror faktiskt inte du kan anmäla 😛 det är du som skrivit allt och det är dina texter och bilder, men det är fortfarande deras hemsida och vill dem inte ha dig där så behöver dem inte 😛 dem har ju inte direkt tagit dina texter eller bilder och publicerat dem någonstans, tvärtom, och det är inget du kan anmäla.
Jag såg att du inte var kvar på finest och undrade vad som hänt,kan man bli medlem här och börja blogga?
Eller är det vissa som får det bara?
Kram,Simone.
men du, de finns cachad version..
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.finestlight.se/alma