← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Alma Idelsohn

@School

Heej på er! 😀

”Godmorgon” Sitter i skolan nu och pluggar för fullt! ( Passar även på att blogga lite nu hehe )

Iallafall, kan berätta lite , jag mår bra faktiskt. Börjar bli lite skol-trött dock.. Men jag kämpar mig igenom sista året! 😀 Det känns helt sjukt att det är sista året redan! Om ett halvår kommer jag liksom ta studenten! Jag är så himla stolt över att jag har tagit igenom mig det här. Jag har fått väldigt bra betyg också så jag är verkligen glad! 😀

Det märks så otroligt mycket på personer som gått i skolan och dem som faktiskt inte har gjort det. Även fast många inte tycker det verkar viktigt, för att dem tänker ”äsh jag kommer ändå inte plugga vidare, jag ska jobba direkt ” så handlar det inte bara om jobb osv.. Det handlar om att man själv utvecklas som människa, lär sig saker och tar in ny information, som man senare i livet inte bara på arbetslivet, har nytta av! 🙂

Trust me Be Cool Stay i School! 😉 haha

Mina betyg hittils , alltså från årskurs 1 och 2. Ska satsa dubbelt så mycket det här året! 😀

6 svar på ”@School”

  1. hehe man märker på sättet du skriver att du ALLTID dissar dessie indirekt för att hon själv inte gick skola. hur orkar du?

  2. Du har inte speciellt bra betyg vill jag påstå, G i matte och G i engelska och dessutom bara läst A-kursen? Försök lägg ner lite tid på skolan istället för att supa…
    Varför visar du inte dina goda kunskaper i samhällskunskap och svenska här på bloggen? Då skulle nog folk faktiskt ta dig mer seriöst.

    • Har läst B kursen i Matte och håller på med B kursen i Enkelska nu. Nej det är kanske inte detm alldra bästa betygen, självklart finns det dem som har ALLA MVG, men jag är nöjd ändå 😀

  3. Skit i bitterfittan ovanför. Riktigt bra betyg! Gick samma linje när jag gick i gymnasiet, utnyttjade tyvärr inte skoltiden som jag borde gjort vilket resulterade i dåliga betyg.
    Läs inte högre matte-kurser om du inte ska jobba inom matte-världen. Matte B duger så gott och väl, du har inte nytta av högre kurser i vardagen. Gäller även engelska.

    Vi tar dig seriöst. Fortsätt festa, det är det gymnasiet är till för.
    Puss på dig.

Kommentarer är stängda.