← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Almasliv

Byxor!!!

imageimageimageimage

Hej!!!

Nu tänkte jag skriva lite om byxor och vilka jeans jag gillar. Säkert ger jag er lite tips också om byxor. Jag kan börja berätta lite om vad jag gillar att ha för jeans. Själv tycker jag om lee jeans och lager 157 jeans, men jag gillar mest tajta jeans. För jeansen sitter så snyggt på benen och även kan man ha vad som helst för skor. Sen tycker jag att jeans är skönt att ha på sig, många tycker mysbyxor men jag tycker jeans. För jag tycker själv att mysbyxor sitter så pösigt och inte alls min stil. Så jag skulle inte rekommendera mysbyxor.
Tips på märken är ju lager 157 och lee jeans. Även kan jag rekommendera byxor från Jon och Jonna. För dom sitter bra på benen och även färgerna är fina. Nu kom vi in lite på färg. Jag vill bara säga att färgglada byxor är jätte fint till våren. Vårfärger för mig är ljusa glada färger som tex rosa, grönt, blott, lila, orange, gult och vitt. Ett till tips är fråga i affärerna innan ni köper jeans, för det är svårt att välja jeans och storlek. Det är risk om man inte frågar, att jeansen blir stora och inte passar din kropp/ dina ben. Det här var några tips om byxor, för det är svårt för mig att säga vilka jeans som passar dig när jag inte ser dig.
Hoppas ni haft en bra dag, jag får blogga nu för jag hade ingen tid till klockan 10 idag. Men hoppas inte det gör något!
Kram/ ALMA