← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
andiiz

Presenter 2.0!

image imageMyskväll med bästisarna blev det denna lördag 🙂 Vi köpte pizza och såg på ”What to expect”. Jag och B hade redan sett den men A hade inte det så vi såg om den. Den är bra! 3/5 skulle jag ge den.

Jag fick också lite försenade födelsedagspresenter av dem. Känns helt sjukt hur mycket jag har fått! Jag tyckte liksom att jag hade fått mycket i lördags och nu fick jag fyra grejer till! Känner mig så himla bortskämd men det är ju bara en gång om året, så jag antar att det är okej haha 🙂

Av A och B fick jag en jättefin topp från H&M, presentkort på H&M, en sjukt snyggt koppel till Ajax, från märket Rukka (finns på Grizzly Zoo), och en serie böcker som jag alltid lånar av B. De var alltså hennes, men hon tycker inte om dem och det gör jag så hon han dem till mig! ”Hemsökt” heter serien och den är skriven av Meg Cabott, som även skrivit bland annat ”En prinsessas dagbok”. De passar egentligen för lite yngre personer en jag, kanske 13-16 åringar, men det gör inte mig något. Storyn är ändå bra!

Så det var, minst sagt, en lyckad kväll. Imorgon blir det lite lugnare hemmadag 🙂