← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Angelica Wig

Tanya Burr

Tanya Burr är en av de bästa makeup artister jag följer, hon gör om ”vanliga”  personer till kändisar.

Tillexempel denna vackra kvinnan som redan är så sjukt Angelina Jolie ville bli ännu mer lik henne

 

 

 

Tanya gick en kort makeup kurs och började jobba i en smink butik i en liten affär i Jarrold’s i Norwich City Centre.

Hon jobbade med Laura Mercer och Clinique där hon började lära sig mer och mer om smink industrin.

I Oktober 2009 startade denna vackra tjej sin youtube kanal där hon regelbundet lägger upp makeup tutorials och steg för steg guider om hur man gör en omvandling på någon till en kändis.

Efter två år lämnade Tanya hennes dag jobb för att fullt koncentrera sig på hennes växande succé med hennes kanal och smink blog.

Hon använde sig av Twitter och Facebook för att marknadsföra sig själv,  Hon har en till youtube kanal där hon gör vanliga videobloggar, HAULS och smink och mode tips.

 

Kolla gärna in hennes videos, dom är helt underbara!