Igår så jobbade jag till kl 15 och åkte direkt hem.. blev glatt överraskad när jag kom hem för Per hade köpt tulpaner och ställt på köksbortet… och vita tulpaner också dessutom, han vet ju att jag gillar vita blommor… Love!!

Sen tog vi en liten snabbfika och gjorde oss i ordning för att åka in till Hudiksvall igen för att med några kompisar inviga nyöppnade sportbaren O’Learys som öppnade nu i Påskhelgen.
Per hade redan varit och provsmakat menyn. Alla hantverkare som jobbat med ombyggnationen blev inbjuden att köra en ska Vip kväll, men mest för att serveringspersonalen skulle få en prov- och mjukstart innan premiäröppningen.

Wow!!!!! Säger då jag …vilken extreme makeover… Kände knappt igen mej.. Det blev suveränt bra…. Nytt och fräscht överallt.. Toaletterna, TipTop!!!

Tv apparater åt alla håll och vinklar så det finns inte en chans att du missar ett eventuellt mål… Känner du för att verkligen konsentrera dej på någon viktig match så är det inga som helst problem… Detta är då löst med en egen liten biosalong med storbildstv och sköna sittplatser..

Någon förståsejpåare sa faktiskt att Hudiksvall har nu den näst lyxigaste O’Learys sportbaren i Sverige.. Den allra lyxigaste finns i Göteborg… Det ni! Inte illa pinkat!!! Och jag är verkligen beredd att hålla med… I Love it! Det trodde ni väl inte att jag som är Sveriges mest osportsintresserade person skulle säga… Jodå.. Trots alla tv apparater med sport, sport, sport så kommer det att bli mitt nya favoritställe..

Kvällens middag fick i alla fall bli en supersmarrig hamburgare…

Det var verkligen länge sen jag åt sån god hamburgare..
Alla som tvekar att gå dit… Gört!!! Det är verkligen värt ett besök.. Det kändes faktiskt lite overkligt att vi var i lilla Hudik när vi satt där..
Ha en skön ledighet.. So Long!




