Jag är helt kär i min nya Pernilla Wahlgren Poncho.. Är den inte fin så säg?!?



Denna har jag köpt på http://www.provrummet.se/sv/varumarken/pernilla-wahlgren.php
Det är i sammarbete med Suzanne Nilsson ( Provrummet) som hela Pernilla kollektionen är producerad och jag tror om jag inte misminner mej helt fel att detta är pernillas 3:e kollekotion som kommit ut nu… Ponchon finns även att köpa lite här och där har jag sett så ni som är sugen på att köpa den behöver antagligen inte oroa er att den blir svår att få tag i… Jag personligen tippar på att denna poncho kommer bli omåttligt populär…. Skulle inte förvåna mej om du ser den på var och varannan bloggare och instagrammare framöver..
Provrummet skriver:
Stickad poncho från Pernilla Wahlgren
Superhärlig spacedyedstickad poncho med fransar. Du kan antingen bära den med V-ringning mitt fram eller som båtringad. Den är dekorerad med Pernillas signatur-hjärta i guld.
One size!
Finns i färgerna Beige-Korall och Blå-Grön
Den jag har är Beige-korall och passar ypperligt till mina båda Please Jeans (Cipolla och Rosa-Down)
Jag passade även på att köpa två blusar från Suzannes egna märke som heter just Suzanne Nilsson.. Hon är verkligen en jätteduktig designer som gör plagg i superbra passform


Denna heter Zeta bat Blouse och finns bland Nyinkommet

Den blommiga blusen hittade jag på Rean i outleten och den heter Carrie Blouse och dom här båda blusarna passar också förträffligt bra till mina Please Jeans




Åh.. så fint alltihopa!
Jag är sjukt sugen på Wahlgrens poncho i just geige/korall.
Blir nog ett köp om jag känner mej rätt 🙂
Den vita blusen var väldigt fin oxå.
Trevlig dag!
/ Malin
malinedlund.blogg.se