← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Min Passion: Kläder, hudvård och inredning

Kärlek..

I morse när jag kom ner så hittade jag denna lapp på köksbordet..

20130606-111520.jpg
Så himla gulligt!!! Jag blev så glad och det blev liksom en väldigt bra start på dagen, och inte nog med det så är det nästan klarblå himmel och vi är ledig.. Så underbart! Det blåser i och för sig ganska friskt emellanåt men jag skall inte klaga på något vis…Strålande sol och ganska varmt på Sveriges Nationaldag.. Det är ju perfekt!!
Jag har nyss klippt håret på Per så nu ser han välvårdad och fin ut igen.. Efter det så har jag hängt tvätt och städat av golven lite lätt, tagit fram oxfilé till kvällen och slutligen så satte jag mej ner i sköna solstolen och skall njuta ett tag i solen..

20130606-111925.jpg

20130606-111933.jpg
Dom små Mårbacka pelargonerna verkar trivas i solen.. Några knoppar börjar redan att slå ut.
Och i dag jag flaggar med Sveriges Flagga på mitt vis..vi har ingen flaggstång så ”Man tager vad man hafver” Det är ju ändå tanken som räknas och att jag BRYR MEJ!!

20130606-112138.jpg

20130606-112114.jpg
Ha en underbar 6:e Junidag alla finingar och en stort Grattis till alla oss Svenskar i dag på vår alldeles egna dag.. Hurra hurra hurra..
So Long!