Det är en sån underbar kväll i kväll så det är inte klokt alltså!!! Jag sitter på bron hemma och solen vara gassar mot mitt ansikte.. Det Kan bara inte bli mycket bättre avslut på en lång arbetsdag än så här..

Jag är mätt i magen och sitter nu och slurpar i mej en smarrig kopp kaffe och bara lyssnar in alla ljud.. Svagt bilbrus från vägen långt bort.. Jag hör svagt Grannens barn som leker och fåglar av alla de slag som sjunger så glatt..

Min fina taxttjej har saknat sin matte när hon varit på jobbet så självklart håller hon mej sällskap..

När solen gått ner skall jag ta och leta fram min lilla resväska och börja pack den, för i morgon åker jag till stora staden Stockholm.. Yes! Jag tycker om att vara hemma, men ibland är det så himla kul att åka bort..
Ha en fin kväll!!
So Long!


