← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Peppbloggen!

Bakslag…

Det tog mig 3 veckor att gå ner 1,6 kg. Den sista veckan gick jag bara ner 1 hg. Klart det känns okul med tanke på att jag faktiskt lägger ner mycket på det här. 🙁

Samtidigt bygger jag muskler och så lite förändringar i hg och mm hit eller dit är väldigt lätt att man ser fel på. Jag kämpade på. April är en födelsedagsmånad i vår familj. Både jag, min man, min syster, min susterson och min far fyller år då, så det blir en del kalas.

Således var vi ute en sväng förra lördagen. Denna helgen var det också lite kalas, men jag undvek att grisa i mig alldeles okontrollerat. Tog det lugnt med matintaget. Morgon PW på morgonen både lörd och sönd. Resultatet av det: Upp allt det jag gått ner i ett nafs.

Var på cirkelträning igår men tyckte det var småtrist och ganska jobbigt. Tappat gnistan lite.

Måste nog hitta på något så jag får en nytändning…

Hur går det för er?

Så här gott såg det ut. Men jag åt inte mycket och tyckte faktiskt inte att det var särskilt gott heller… :/