….ingen sovmorgon här inte trots sportlov och allt. Nathalie skulle ha en kompis här så hon kom hem till oss redan strax efter 8 i morse. När tjejerna fått frukost och försvunnit in på Nathalies rum konstaterade jag att jag var ganska överflödig så jag laddade med Whey Isolate samt BCAA+ från Proteinfabrikken och begav mig till gymmet för ett pass.
Underkropp, lårdominant & mage stod på schemat idag:
*Hacklift smal fotställning 5 set 10-12 st
SUPERSET
*Hacklift, grodställn.(fötter ihop, knän utåt) 4 set 12-15 st
*Bulgariska splitböj 4 set 12-15 st/ben
*Utfall i smith 3 set 10-12 st/ben
*Benspark, fötterna (utåt 2 sek kontraktion) 2 set 15-20 st
Mage skulle jag också kört var tanken men får spara det till i morgon…hmm, fattar inte – så fort det är lite tight med tid så får magen stå över
….och jag som har drömmen om en schysst mage. En ekvation som inte riktigt går ihop…
Varit en bra dag på jobbet…känns så skönt att ge sig ivägil jobbet när man hunnit träna och äta. För att mina dagar ska bli bra och för att jag inte ska falla in i ”spelaringenrollvadellerhurjagäteralltärredanförstörtsåjagfortsätterlitetill” – tänket så finns ingen bättre start för mig än träning på morgonen. Men nu längtar jag sjuuuuuukt mycket efter att få dra på gympadojjorna och börja mina morgonpromenader runt ån….
.jpg)
I morgon är det träning @ Gymbolaget med Darlingen
Tjoho…brukar gå riktigt bra…kan nog bero på att han har världens absolut sötaste träningsrumpa som jag har svårt att låta bli
.
God natt på er
//A