Kryllet verkar må mycket bättre idag!
Igår somnade hon vid 19, sov som en stock när jag gick in och la mig vid 22. Vid 00 vaknade hon och var hungrig. Hon kändes väldigt varm, tog tempen som visade på 38.1. Gav en supp för att hon skulle få ner febern. Vaknade vid 3 och åt o sen vid 6 och då var hon inte varm över huvud taget. Tog upp henne och då grinade hon en massa. Svårt o veta om hon har ont ändå. Verkade sen som att hon var hungrig för efter att ha fått äta så var hon sitt vanliga jag. Flinade och gjorde sina spottljud.
Idag får hon ha på sig farmor och gammalmormors mysdress! Passar superbra en dag som denna! Som vanligt kan hon ju inte sitta still i babysittern så det var omöjligt att ta ett foto som inte var suddigt!
Nu ligger hon o leker med den senaste telefonen. Trist för henne att mamma o pappa är födda på 80-talet annars hade hon ju kanske fått en smartphone vid 7 månader istället.
