← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Berkeby

Påskafton med god mat & fest ;)

På lördagskvällen bar det av till kalmar. Till och med lilla eddi fick följa med till the city, han gillar det så där. det innebär ju även att han måste gå i koppel och alla gubbar glor på mig när jag kommer med min lilla hund och hans rosa koppel. De tror inte att jag kan hålla honom, men dte är ju inte min hund som skäller eller hoppar. Plus att när jag skulle kissan han innan vi åkte i mona röda skor, de är ganska höga. Så kom det ett gäng äldre på sina cyklar och de log och skrattade åt mig. men va fan de ska vara glada att min hund är så lydig att jag kan gå med han så.


Det blev en liten snabb förfest hos matilda med hanna och wirre innan vi skulle åka till harrys för att äta och bowla. Det var så roligt att träffa wirre igen, plus att wirre har en liten i magen så roligt för er. Grattis! Så matilda skulle bland lite drinkar till oss och tydligen hade hon blandat dem olika. hahaha och hon hade ett fint upplägg inför de handra hur hon hade blandat men inte så jag såg, och jag tänkte den var väll okej men lite svag fast tydligen var det mest i mitt glas. Vet inte om jag ska ta det posetivt eller inte : / Men skit samma sen bar det av mot harrys och en jätte trevlig kväll med tjejerna. God mat och trevlig bowling även att matilda skulle ha ihjäl oss, hahaha. Sen blev dte bara dans och fest. Fast jag måste vara ärlig vilket konstigt folk det var ute på harrys i lördags. Vissa ville jag fan ta mig bara dra till, vist det fanns några snygga killar. Fast gick man fram och snackade, nej skuklle inte tro det. Fegis, fast det var väll lika bra det. För när skulle jag hinna det. Nog snackat här kommer lite bilder från kvällen:



Kvällen outfit: Body Gina T, Kjol Asos, Skor Asos, Halsband & armband Oriflame. Hoppas att du är glad nu hanna när vi tog det i ett annat hörn. Fick bli på toan på harrys 😉




Detta var vad jag åt, måste bara säga att det mesta var laktosfritt. Vilken lycka för mig 😉 Riktigt bra gjort måste jag säga. tack harrys kock för det.














Hittade även en påskaskäring och en cowboy tror jag hahaha.


Sen kom mats och hämtade hos på cafe corner, hahaha mats 🙂