Igår kväll bjöds det på fika på matildas balkong. Där satt vi som tre skvaller tjärringar och tjatrade ihop och i munnen på varandra. Den ena avlöste den andra med gapskratt och klappningar med händerna. 😉 Som ett riktigt sygäng. Så roligt vi hade där på balkongen med te och kakor. Det måste vi göra om igen tjejer. Så mycket vi hade att ta igen, det går ju alldelse för länge i mellan varje gång. Så nu har vi snackat av oss för ett tag. Men nu får vi inte låta det gå för länge. Efter det bjöds det på lite film och det var inte fel det heller.
Kvällens outfit: Body: Gina T, Bagycapri: Ullared, Väska: Ullared Skor: Din Sko tror jag. Hade lite svårt att posa så att karateväskan kom med 😉
Alex ville helst ha alla kakor för sig själv, men jag och matilda var inte dåliga på att haka på den vägen 😉 Kakor måste sluta äta det. Annars når jag ju aldrig min målvikt.
Matilda var lite svårflörtad idag så detta var som kom med på henne.
Snart är det bluesen, det ska bli så kul att festa lite igen. men jag kommer nog att vara ganska trött med tanke på att jag har träning fredag och lördag. Imon blir det nog att åka till ridhuset med list och träna 😉 Har haft matilda.O här idag och hjälpt mig med fafnir. Vi börjar närma oss lite mer ridning nu 😉
Sov så gott och ha det fint puss puss
