← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Berkeby

Möhippa & spa!

Igår startade vi dagen med att åka mot Skansen spa och hotell. Där vi låg och bara jäste i godan ro. Och njöt av lokalen som inne höll jacuzzi och pool. Vilka lokaler det var. De var verkligen fina. Bastun hade bra temperatur. Hon som gjorde behandlingar på oss var verkligen jätte trevlig och skötte sig jätte bra, då även hon bara hade jobbat där i två dagar. Hon gammel tanten i receptionen var lite speciell i början. Och då kan man inte sga att hon låg på topp om jag säger så. Men mot slutet bjöd hon minsann till och la till ett leende så var allt det gamla glömt. Fast hade hon inte gjort det så hade hon förstört stämningen lite måste jag säga. Och då tnker man verkligen hur viktigt det är med en bra receptionist. Den personen är ju verkligen ansiktet utåt.
Innan vi åkte där ifrån var det att klä upp victoria i sina snygga kläder, hahaha.
Fy fan så vi stylade henne. Fast vi var ganska snälla emot henne. Lite lik en polsk tjackhora! Detta ver verkligen min bror richards beskrivning på henne. Jag skulle snarare säga en dam som försökte vara morden, men verkligen inte ha lyckats.
Bilderna kommer som sagt förhoppningsvis ikväll då jag måste gå igenom dem och förminska dem. På kvällen var det grill buffé på byttan och där var vicoria ett hett byte bland folkets ögon måste jag säga. Det fanns även en brud till där och henne hade de verkligen varit snälla emot. För fan hon hade ju bara fått en slöja! Vad löjligt måste jag säga! En brud ska hånas lite. Så när bandet skulle gratta henne och hennes blivande vände sig de flesta och grattade vicoria. Snacka om att det blev fel. Nästan så att jag tror att bandet trodde det var hon med, hahaha.
Men morgon rock på byttan ska verkligen veta att de gjorde ett jätte bra jobb. Till och med när de dansade som de vore i africa, kanske att det förhöjde stämningen lite det.
Näh nu blir det fika och sen styrelsemöte och sen kalas hos eva.

Och jag säger bara det bilderna som kommer. Kommer minsan att bli bra, hahaha. Har nog fått med lite gutt där 😉
Ha det fint puss puss