← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Berkeby

Sara & Björn

Imon gäller det! Japp imon ska sara och björn gifta sig i bockara kyrka. Och om att jag kommer att gråta. Jag ska stå där med boel och gråta ikapp.


Nu har allt löst sig med presenten och allt. Hoppas att de faller dem i smaken 😉 Och jag kan bara tänka mig hur nervösa de ska vara för imon. Det ska bli riktigt trevligt imon. Träffa en massa trevligt folk m.m. Och det största en verklig vän till mig ska gifta sig. Nu börjar vi bli stora. Tänk att sara ska gifta sig. Jag minns det som att det vore igår när vi cyklade hem från högsby mitt i natten till bockara. Att vi bara gjorde det och snabbt gick det. Och en annan sak som jag aldrig kommer att glömma. Den där bockarafesten då allt hände som inte fick hända;) Det är med sorg jag tänker tillbaka på den dagen och även glädje. Hur kul vi hade och så mycket dumheter vi gjorde den kvällen. Men se vart det ledde nu är du ska du gifta dig med han som du hoppade i vattnet för 😉 Tyvärr kan ju inte jag göra detsamma, men han har det bar där han är 🙁


Så nu sitter jag här och planerar hur jag ska sminka dig imon. Och vacker ska du bli. Är ju lite nervös, men det kommer att gå fint. Nähä nu får jag nog ta och lägga mig om jag ska hinna allt innan jag åker.


Sov så gott puss puss