← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Berkeby

Helgen…

Har varit en väldigt lugn helg för min del. Då man inte har mått så bra i veckan. Så i fredags blev det mys med Jonas och att se en massa avsnitt av True blood. Älskar verkligen den serien. Nu fattar jag vad alla menar med att den är så himla bra. Så det blev att titta på den ändå in på natten. Ja och Frida visade även mig och Jonas en ny sexställning som hon hade sett på tv:n. Hahaha vilket fniss det blev där ett tag 🙂


På lördagsmorgonen blev det hotellfrukost på withen med Joans och Frida. Me like 😉 Blev en del snuskprat vi bordet. Men det är ju helt narturligt 😉 Efter det bar det avför att titta runt lite. Inte helt vad tanken var, men men. Höll på att glömma att jag skulle hålla lektion i Tvärskog vid lunch. Så det blev att rusa iväg med bilen för att hinna. Lektionen gick väldigt bra, de hade verkligen fattat vad jag hade lärt ut förra gången. Och det är verkligen lycka för en som lärare i det läget 🙂 Så det var bara att fortsätta på samma spår. Sen blev det att åka tillbaka till kalmar. Och så blev det äntligen mat. Vart ju hur arg och hungrig som helst. Arg vart jag för att jag fick köra en massa mil då jag hade lovat att lämna några spel och den personen inte svarade när jag ringde och vart inte hemma när jag kommer. Och får sedan höra av en annan att de inte behövs. VA FAN! Jag kör inte typ fyra mil extra och får sådan skit i ansiktet sen. USCH!!!! 🙁 Och så hungrig på de. Tur att du inte var hemma……… Blev i alla fall mat och tröst 😉 Plus en massa True blood igen. Såg klart hela första säsongen på lördagen.  Gutt.


På söndagen blev det samma frukost igen. Gutt kändes verkligen lyx. Även att vi inte ställde klocka så vaknade vi ganska tidigt. lugn helg som sagt. Efter frukosten blev det en sväng till Rikard och Malin för lite snack. Trevligt. 🙂 Bakade även äppelpaj till crossförarna som skulle ha möte. Hope you like it 😉 Alla berömde den i alla fall. Åh vilken hemmafru jag blev, hahahaha….. Kul att kunna göra det i alla fall. Man behöver ju inte alltid tänka på sig själv. Finns ju andra med behov me 😉 Medans de hade möte träffade jag Matilda en sväng. Trevligt trevligt 😉 Som jag skrev innan blev det donken en stund med lite flötmat 😉 Sedan var det bara hem till Jonas igen för att laga god söndagsmiddag. Eller vad man ska säga. Potatisgratäng och kyckling. Mums! Plus ett avsnitt av True blood. Och en liten kvällspromenad efter de.


Så som sagt lugn och trevlig helg för mig 😉 Hoppas att eran helg har varit fin….