← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Berkeby

Kaffepigg;)

Fy fasen vad trött jag vart igår. Somnade ca. efter nio. Men vad gör de om man gör det ibland. Hade ju mockat hela stallet och ridit två hästar. Plus bärt en massa vatten. Idag har jag tre hästar som jag måste få gjort. Plus att jag helst ska rida dem alla. Fy fan min dag kommer att bli lång. Kanske får lite mysigt sällskap även i kväll. Får ju för fan inte glömma att dra loss släpet i kväll heller. Ska ju vara i grönskog vid nio imon.


Så just nu är jag väldigt pigg, eller väldigt kanske var att ta i e. Men pigg i alla fall p.g.a. allt kaffe jag har druckit. Får nog fortsätta med det om jag ska orka hela dagen.


Hade ju tänkt att blogga igår men som sagt somnade jag ju. Har ju köpt en del grejer nu när vi vart på kosta i onsdags och även fått hem lite saker från tradera. Ska ju fixa med min skapande sida lite kul på kläderna och lite associarer. Så ska försöka att hinna fota lite ikväll och få ut de.


Ha en fin dag…