← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
besson.improveme.se

Hårdträning

God morgon! 

Haft fullt upp så inte haft en möjlighet att blogga & skriva av mig. Varit i västerås på närträff med skolan, varit i Dalarna och fixat ID och träffat en vän samt mamma och min syster. 

Men nu är jag på hemmaplan iaf. Har pluggat en del för att bli klar, deadline idag så man vill ju inte hamna efter. 

Iaf, sola och gymmet står på listan idag. Ska möta upp Ida senare så blir det två timmars pass. Riktigt skönt 🙂 

Idag är det fredag också, ”ledighet” haha så får se om jag kan lura hit min bästa vän denna helg eller om det nu blir nästa helg. Köpa hem lite vin och gott att äta iaf 🙂 Gubben är på jobbet, får hoppas han slutar liiiite tidigare idag. Han har jobbat rätt mkt nu i veckan. 

Var hos frissan i förrgår också 🙂 Så nu är jag blond igen. Dock blev dom inte nöjda ( två frisörer) men eftersom jag var så stressad så sa jag att jag kommer tillbaka så fixar vi till det sista. Är lite orangare i botten eftersom jag hade slingat och utväxt så dom ville fixa det och göra det perfekt. Men jag är ju som jag är så låter håret vila nu. Fick order om att INTE röra mitt hår mer nu haha, lite sönderblekt menmen… Körde iaf silvershampoo igår så det lilla gula som fanns försvann. Ska klippa mig mer och fixa det sista nu i feb innan vi åker. 

Tror gubben ska boka biljetterna till Polen idag också. Woho snart åker vi 🙂 

Men ja, jag ska knöla i mig nåt att äta… lite yoghurt och müsli tror jag.. måste ha i mig nåt innan träningen 🙂 

 

Hörs sen 🙂 

 

Kram