← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv

keep talking shit.. u only make me famous bitch!

hello bloggen..

tycker synd om folks som tror sig veta allt och snackar skit om andra till folk som inte har något me en att göra.. helt seriöst tycker jag synd om de personerna.. jag personligen bryr mig inte om vad folk tycker och säger men tycker synd om de personerna som snackar så jävligt mycket skit och allt till andra personer som inte ens  känner en.. och det värsta är att de personerna tror att de känner dig bra bara för att de har hört sååååå mycket om dig.. psssst.. om inte du umgås med mig eller finns i min cirkel så känner du inte mig bara för att någon som tydligen saknar självfötroende och inget annat snacka om förutom om dig och din familj går och snackar massa.. 

Jag tror på det man gör får man tillbaka i livet.. och jag vet att allt som du går runt och säger kommer du få tillabaka såååååå mycket utav den högste.. att vara kristen är inte att läsa bibeln 24/7 och gå till kyrkan 24/7 och plötsligt är man bättre kristen och bättre person än alla andra? nej bara gud vet det du har innest inne och abra gud vet vad ni har för relation för varandra och bara gud kan dömma en.. men istället för att lägga näsan i blöt och snacka så himla mycket skit så tycker jag att vissa peroner borde ta det lungt och snacka enbart om sig själva och sluta dömma andra. VI lever inte för någon förutom till gud och inget kommer att krossa oss men en sak ska du veta.. de personerna som du går runt och snackar skit om till.. TRO MIG imorgon kommer de snacka skit just om DIG. 

Det kommer komma en dag då du kommer vända om och tänka och inse att du inte är så himla perfekt som du tror..men tro inte att jag ska vara bakom dig och stötta dig då.. psst.. u don’t know me bitch!!??

 

me den texten om du känner dig träffad då vet du att det är till dig.. för det är till flera personer.. Pease!!

för övrigt så är detta en härlig låt!