Ikväll är det bio med en gammal tjejkompis till Don, som vill dra med oss på bio och se senaste Scary Movie filmen. Hoppas jag kan sova i natt efter jag sett den. Jag är inte mycket för den typen av filmer alls, så jag får se om jag kommer sitta kvar där i stolen eller om jag kommer gå ut från salongen. 😛 Jag är en kyckling ibland när det kommer till skräck, jag är lättskrämd då. 😛
Fjantigt kanske.. Jag bryr mig inte vad folk tycker om det. Så det är upp till var och en och skaffa sig en uppfattning om andra utifrån vad man skriver eller hur man är som person. Den uppfattningen man skapar sig av andra är kanske inte alls densamma som när man träffar personen i fråga i verkligheten. 😛 Det är så i många fall. Man skapar sig förutfattade meningar. Det är inte klokt egentligen. 🙁
Hihi.. Annars då? Jo, det är bra med mig. Vad har jag haft för mig idag? Jo, jag har hittat på lite olika. Jag började jobba 06.45 imorse och slutade kl 13. Sen fixade jag lite ärenden. Det känns bra nu när det nästan är klart. 😀 Jag är så glad för saker och ting som går vägen för oss båda nu.
Hur har jag annars mått idag? Jo, jag har mått bra, eller hyffsat, magen har varit i uppror, antagligen nerver och annat skit, men det får man leva med. Vissa saker går på nerverna under en tid tills det är fixat och klart. 🙂 Nu är det snart över. Ska ringa några samtal snart.. 😛 Så var beredda.
Jag vet inte alls vem som läser min blogg, jag kan bara se statistiken, men den är nog inte helt sanningsenlig. Så jag vill se spår efter er i form av kommentarer emellanåt. Först när jag vet vem som följer den, så vill jag svara på kommentarer till min blogg. Annars slutar jag snart blogga. Min blogg är kanske inte så intressant?
