← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
bewhoyouare

Just nu..

Sitter jag vid datorn min och funderar på vad vi ska göra med barnen?? Jag vet nog vad vi ska göra, men har inte så mycket att dela med mig av idag. 😛 Så är ni nyfikna eller vill ses, så hör bara av er. Jag finns på mobilen resten av dagen. 🙂 Har kanske inte mobilen på mig hela dagen, men jag svarar på min rast. Orkar inte ha mobilen på mig när jag jobbar med barnen. Känns inte så seriöst och proffsigt av mig då.

 

Nä, mobilen ligger i mitt skåp under arbetstid, sen tar jag fram den på min rast. Det är bäst så, så ringer jag de samtal jag behöver ringa på mina raster, inget annat. Om jag inte bestämt något annar med min hyresvärd eller någon annan som behöver få tag på mig.

 

En sak känns konstigt.. Första visningen av min nuvarande lägenhet är på torsdag. Det kommer kännas så konstigt.. 😛 Det kommer nog kännas bra med för den delen. 🙂 Jag vill bara flytta, samtidigt som själva flytten är den tuffaste delen i det hela. 😛 Jag har flyttat så mycket under mitt liv, att jag inte längtar efter självaste flytten, men att flytta till en större lägenhet känns bra faktiskt. Snart har vi ett sovrum och ett vardagsrum, det har vi inte nu.

 

Mer än så vill jag inte dela med mig av nu, så ni får ha en bra dag. Ta hand om er så hörs vi kanske senare ikväll.

 

God Morgon!