← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
BKNYTess

Hemorrhoid cream!


Jaaaa där trodde ni att ni skulle få läsa nått äckligt, ne men det är nämligen så att jag har jätte jobbiga påsar under ögonen. Och hörde under mina skådespelar år att modellerna smörjer in sina lår och mage med hemorrojd kräm och det funkar även för påsar under ögonen. Yes då gick jag och köpte den fort som fan, och javisst det funkade som en charm.
Har använt det i snart 8 år och måste säga att jag fortfarande skäms lite när jag står i kassan haha men det är det värt!

Jag provade många många krämer genom åren men igen har tyvär funkar lika bra.

Ja just det, måste berätta en rolig grej. När jag var i Sverige sist så gick jag till apoteket och frågade om dom hade hemorrojd kräm där och att jag skulle ha det till mina påsar under ögonen. Då fick jag en konstig blick, så sade hon att dom inte hade det och att jag kunde nog inte göra nått åt saken för att jag var född så. Halllååååå! VA? hahaha. Hon sade inte något i stil med, nej vi har inte det men prova ögonkrämer från Loreal eller nått, utan nä du är född så, gå hem nu typ lmao.
Rolig liten apotekhäxa