Ja som ni minns så skrev jag om att jag hade hög feber? Jo jag tog först två alvedon novum, Sen tog jag en liten mindre vanlig och sen har jag druckit en massa vatten, sovit stenhårt och nu vaknade jag utvilad och feberfri..nu rinner näsan lite men inge annat symptom. Gud så skönt! Jag trodde helt ärligt att jag skulle ligga i en vecka minst, med snor rinnandes och hängandes från näshålorna, feber, hosta som håller mig vaken 24/7 men tydligen så har mitt immunförsvar blivit bättre? I hope so, really hope so <3
Har dock ingen hunger tillbaka, inte sugen på något men törstig som fan så ska ta mig te med honung och ligga under täcket och se på repris från Allsång på skansen 😛 Samla en massa krafter inför imorgon.
Ska ta värktabletter för tydligen har jag spänt mig eller något i sömnen då jag har haft frossa osv och kroppen har slagits med febern, ja det känns som det iaf. Men bara övre delen av ryggen som värker och så brukar jag få då jag spänt mig pga att jag har frysit, varit arg, ledsen eller dylikt.
Vi hörs sötnosar! 🙂
