Mitt möte med Ebba von Sydow:-)

Vissa har tur här i livet. Som min kära syster som kom hem för en stund sen med ett stort paket och ännu större leende i fejset. I famnen höll hon om sin vinst från www.veckorevyn.se – en skänk från ovan (tack, högre makter och Ebba von Sydow) som var följande:


 




Ett superkit från Clarins…vilken trevlig tidig julklapp (för systern självklart, vilken tur att hon är bra på att dela med sig)!


Ebba von Sydow är en supernice tjej, by the way. Intervjuade henne vid ett tillfälle då jag höll på med mina journaliststudier och hon gick med på en intervju av en amatör (moi) trots sitt fullspäckade schema och svarade tålamodigt på mina nybörjarfrågor. Plus att jag lämnade Veckorevyns kontor med en nice goodiebag som hon hade plockat ihop. Värt att nämna är också att hon tog emot utan en gnutta smink i ansiktet, håret i en knut mitt i hjässan och såg supersnygg ut. Självklart.


Snygg och schysst, inte alls så som många menar att Ebba är.


Jaja, nu återgår jag och är lite social med min kära vän T som är på besök (måste visa henne manikyren…eller, ja bristen på den). Tjing!