Jag har ju avslöjat min mega crush på Boris Becker (jag vet, tillfällig sinnesförvirring) så nu har vi väl brutit isen kan jag avslöja min första rikiga kärlek (och få lite upprättelse…sorry, Boris):

Hey, I am here!
Patrick Swayze höll mig fastklistrad vid tv-burken i ”Nord och Syd” – INGET kunde släpa mig bort från soffan de kvällarna, jag lovar (detta innan han blev känd för resten av världen när han slängde Baby in i ett hörn). Helt ärligt, jag var kär (och ännu ärligare – hjärtat hoppar till lite extra när jag kollar på bilden…den lilla nostalgiska rackaren!).
Well, om han någonsin får för sig att lämna sin fru Lisa han är gift med sen 1975 (året jag föddes..oops!) så har jag första tjing på den evige hunken…eller något.
Hey…vad vore livet utan drömmar?….

Vi ses, Patrick…
