← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Casia

Love At First Sight!

Det är roligt att äntligen kunna träffa personen bakom sina favoritbloggar. Man har ju en bild av hur hon ska vara och tror sig känna henne utan att man egentligen har en bloody aning om vad som rör sig mellan raderna. Anyways, idag hade jag en tete a tete på Grand Hotel (bådas favoställe) med Irina, hjärnan bakom suveräna Livet sett genom rosa glasögon:



I just loved her!


Lovley Irina sörplade på en macchiato medan jag väckte dagsalkisen i mig och svepte i mig lite bubbel. Dirty job but somebody’s gotta do it eh? Anyways, jag har ju inte träffat Irina tidigare men det var love at first sight, hehe. Vissa människor ligger bara och blinkar på ens radar, that’s it (nu kanske Irina inte är av samma uppfattning fast jag tror att hon är alltför artig för att nånsin erkänna det, hehe…ps – här kan ni läsa hennes version). Irina är en sån där sällsynt sak som skjuter glädjepilar så att Amor skulle bli grön av avundsjuka – people like that I salut!


Innan vårt lilla möte sprang jag förbi Louis Vuitton och hämtade ett fint paket:



LV, I salut ya!


Om ni orkar hissa intresseflaggan kan ni kika in hos mig imorgon så får ni se innehållet si? Nej, nu måste jag fixa lite te för att balansera alla de där bubbelglasen som bara dök upp framför mig under kvällen….oooh…. Natti, people!


PS – här kan