Tänk hur olika vi människor är…Själv hoppade jag på gamla hederliga bussen imorse för att komma till jobbet i någorlunda tid. Men det är jag det. Victoria Beckham (för att nämna någon slumpmässigt sådär) hoppar på ett flyg för att ta sig mellan sina arbetsplatser, vilken hon nu kritiseras starkt för. Naturligtvis åker människan i första klass med all lyx som hör därtill, och smakar det så kostar det.

På ett par veckor har hon spenderat hundratusentals kronor på att förorena luften (hey, hon bidrar säkert med annat till att bevara vår miljö). Det är ju tuffa tider för flygbolagen numera så hon håller väl skeppen i luften, så att säga.
Man måste väl spendera pengarna på något? Nej, nog med djuptänkandet. Dags att knega lite (med Narnia som jobbutsikt genom fönstret). Ciao!
