← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Casia

Igår var jag Askungen!

Jag har lovat att aldrig mer parkera på Anglais en fre/lörkväll (höll på att kvävas sista gången jag var där), men igår fick jag snällt finna mig i att spendera kvällen där då mina lovley vänner redan paxat ett bord på stället.


                             


Som vanligt var det tät kändisspotting – BWO:s Martin Rolinsky satt i djupt samtal med EMD:s Erik vid bordet bredvid (tror jag det var iallafall…de ser ju alla likadana ut i den där gruppen). Den sistnämnda imponerade med sin skytteltrafik till baren där han hämtade flytande föda till resten av gänget.


Bägge snubbarna var runt 160 cm långa och såg ut att vara ungefär 20 år gamla (vilket de i och för sig kanske är. Inget fel med den saken). Verkligheten är inte alltid lika…vad ska vi säga…realistisk.


Jag nöjde mig iallafall med ett glas (mina vänner gav mig förebrående blickar, brukar liksom kunna sörpla i en annan hastighet) och knallade hemåt före midnatt. Askungen is my game!
 

                   
Morgonstund har scones i mun, heter det ju, så jag rullar bort till det enda tänkbara stället att spendera en lördagsmorgon på…Ciao!

1 svar på ”Igår var jag Askungen!”

  1. Erik är nog kortare än vad jag är faktiskt.
    smyg mätta när jag jobbade med honom.

    martin "fladderhår" kiminoswkij är nog 1.72
    betydligt längre än mig alltså 😛

    men båda mycket trevliga och framför allt proffsiga!

Kommentarer är stängda.