← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Cattis

Två i rad

Två fina kvällar i rad är minsann inte nådigt 🙂 Oj så bortskämd jag har blivit i jämfört med Halmstadlivet, men massa fina människor omkring mig. Det påminner bara mig om vilket bra beslut jag tog genom att flytta hem till Blekinge.

Blev en jättebra afton med mina brudar igår, det var mycket och ta igen och det var väl behövligt! Kul att träffa alla igen, även om vi fattades två pinglor från gänget! 3 cider räckte för mig igår kände jag, blev nästan lite halvseg idag. 20 år och gammal höhö? 

Idag var jag på släktkalas hos Johannisen, hon fyller 20 nästa helg. Det var mycket trevligt 🙂 Kalas var det längesen jag gick på, iallafall så stort, hade nästan glömt hur man gjorde! Jag har inte haft den turen att jag träffar min släktingar så mycket som man kanske önskar. Men jag blir glad av att se andra glada släktingar iallafall! 😀 

Seg bussresa hem från Olofström blev det iallafall. Roade mig med Yatzi i 40 minuter… 😀
Nu när denna trevliga kvällen dock är avklarad slappar jag i soffan, innan jag går till sängs. Imorgon kommer mamma, blir en tur i Karlshamn, b.la. Jysk! 🙂

Varma kramen!

 

 

 

Jag igår innan brudarna anlände :]

 

Piff :]

 

Kalasredo. (Ångrar i efterhand klädvalet, blev lite vulgärt i urringningen…)

 

Födelsedagsbarnet och bästa vännen