← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Caroline Petersson

Hatar att vara trött

Har jag fått en blund inatt? Knappast!
Jag är så trött att jag är yr och kan säcka ihop när som helst, men tyvärr gör inte min kropp det då jag har myrkrypningar i benen, så ligger bara och vrider och vänder på mig.

Hur har jag då spenderat min natt? well….jag har legat och i sängen, käkat godis, kollat på resor, druckit kaffe, rökt, varit ute i trädgården och fotat, och nu sitter jag här. Trött som bara den.
Men nu känner jag att jag inte kan gå o lägga mig då jag ska till stallet sen vid 11 och det kan jag inte sova bort. Nu har jag liksom redna lovat att jag ska dit så hästen måste ha rent o fint i sin box, få vatten osv. Sen har jag även bestämt att åka dit med mamma så hon kommer ju förvänta sig att jag är vaken.

Kanske jag ska gå o lägga mig nån timme?  Ställa klockan i hopp om att jag vaknar? Tss knappast att jag kommer vakna när jag väl har somnat.

Aja ni hör ju vilka problem jag har. Nu ska jag nog tillaga lite kyckling, är hungrig som tusan.

Dessa bilder tog jag inatt =) Eller ja några av alla dom jag tog !

IMG_6045

 

IMG_6035

IMG_6040

IMG_6041