Asså jag vet inte om jag är påväg att bli riktigt sjuk eller om det är pollen som spökar. Jag har så mycket slem i halsen att det känns som att jag ska kvävas, och det kittlas i näsan så jag nyser hela tiden. Jag känner mig tjock i huvudet, asså huvudet känns som att det väger 1500 ton.
Allt började igår, och jag håller på att spy när jag försöker få bort slemmet genom att harkla mig. Aja får hoppas på att det är pollen och inget annat.
Idag har jag en del att fixa, eller jag ska fixa mig själv, ska ju in till stan och träffa mina underbara kolleger och ha en trevlig kväll med dom.
så nu ska jag ner i källaren och ta upp kläderna som jag har tvättat så det hinner torka för ska ha det på mig ikväll.
Måste även laga lite mat så jag får ngt i magen osv osv. !
Ni får ha en bra dag vi höres !
