Jaha, så blev det rabalder för att Nour El-Refai visade sin orakade armhåla mitt i bästa sändningstid under Melodifestivalen. Inte så mycket att gapa över kan jag tycka på ett sätt men helt ärligt – hade jag fått äran att vara programledare av denna enorma och välbevakade produktion så hade jag definitivt rakat mig både här o där.
Att vara orakad några dagar, särskilt nu på vintern, det kan jag leva med men tycker inte det känns fräscht att ha hår som sticker ut överallt. Måste ändå säga att jag gillar Nours chosefria respons när hon blev informerad i en intervju att många hyllar hennes ”statement”:
– Jaha, vad kul. Men det växer ju ut där. Det är varken fel eller rätt. Det var inte jag som kom på det, det är evolutionen, svarade hon.
Vad är din åsikt; föredrar du att vara rakad eller ej?

