← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
CHY

Fake fake fake. As a LV- bag can be.

Alltså det finns en sak jag funderat på väldigt länge. Och det hur TÄNKER människor egentligen?! Nu kanske ni inte fattar något. Men jag tänker på fake people helt enkelt. Jag ska berätta först hur jag är som en person. Jag är jävligt realistisk.

Folk tänker nog oftast att jag är rätt hardcore eller kaxig. Men det är bara att jag är så himla lärlig OCH att jag verkligen vet hur allt fungerar. Liksom det fungerar inte och be saker snällt.

Det är som när man har den där ”chill” läraren.

Vad gör man på lektionerna då? Jo ex. bloggar..

Medan man har den där stränga läraren man vet man kommer få skit av om dom ser dig blogga tex..

Haha. Det är same shit. Visst du kan vara vänlig men ändå hardcore. Och det är så jag är helt enkelt. Och då är det så att jag inte fattar när folk kan gå bakom ryggen på en. För lets face it.. Att hitta bra vänner är inte enkelt och hitta. Och jag VET att jag är en bra vän. Jag snacka inte skit bakom ryggen på folk. Jag kan säga min åsikt. Typ, den där klänningen va inte fin. Men det är ju inte skitsnack utan mer min åsikt. Ingen kan komma upp o ba: Varför snackar du skit om min känning?! Det är ju bara patetiskt. Haha. Men iaf…I april så anordnara jag och min bästa kompis Yennys mamma en lite suprise fest åt henne! Där jag bjöd in folk. SOM JAG INTE ENS PRATA MED  för Yennys skull! Och dom har nerven och gå ut ur det huset och säga att jag snackat skit om folk som inte ens var där. Och inte vet någonting egentligen då jag inte pratat med just den personen i 1 månad. Patetiskt va? Iallafall. Denna person var min bästa vän i ca 7år kanske? Och hen blev sur för att jag inte hört av mig så mycket det senaste och slutde prata med mig. Vilket jag inte brydde mig om då jag inte hade gjort något  fel utan jag hade bara mycket i skolan. Sedan efter den överrasknigsfesten efter några dagar ringer en person och säger varför snackade du skit om mig?! OCH MAN BA WTTTFFF!?!?!? Och just den sista personen jag skulle prata massa blaska om liksom. Men det som förvånade mig mest var att bruden var min bästa vän i 7 år och gick och ljög?! Och det var då jag lärde mig att MAN SKA ALDRIG LITA PÅ NÅGON. Seriöst. Inte på någon.. Så är det tyvärr… Och anlednigen ajg skriver om detta idag är att min kompis Yenny fick samma skit på sig idag. HAHAHA. AV samma personer och allt! HAHA. Så jävla kul. Men så är hood människor i guess! Haha. Men moral of the story. Shit will always be shit even if you give the shit a shot!