Oj det är verkligen kallt ute nu brrr nu är vinterjackan på så jag undrar vad man ska ha sen när det blir ännu kallare 🙁 jag har en känsla att det kommer bli en lång och väldigt kall vinter ..
Jag skulle nöja mig med snö på julafton det räcker gott och väll , arnas är det mest jobbigt kallt och halt uch inte skönt alls :(..
Idag har jag jobbat på salongen hela dagen sen hämtade jag Liam hos kompisen sen hem och laga mat som vanligt full fart , nu sitter jag framför tv och nätshoppar lite hittar lite smått och gott ..
Kul att kolla på massa inredning nu när man snart ska flytta , finns massor jag vill ha men man får köpa lite då och då kul att se hur det växer fram ..
ska bli kul att fira jul i nya boendet med hela familjen arnas brukar vi alltid vara hemma hos mamma och pappa men i år blir det hos oss 🙂 såååå skönt..
ha en bra kväll ..
xoxo