← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Desirée Karlsson

Längtan

Jag längtar ihjäl mig. Jag längtar såååå förbaskat mycket till Spanien att ord saknas. Detta behöver jag.

Det känns lite som att komma hem på något vis. Jag har ju varit där flera gånger förut, men det var ett par år sedan nu.
Jag längtar efter att få flyga själv till och med, även fast jag är lite flygrädd haha.

Så vi bränner först av en midsommar (jag kommer dagen innan) med grabbarna som varit där ett par dagar innan mig. Linneas kille, min bror och vår killkompis. Linnea & Robin har redan fixat Sverige flaggor att ta med haha. Jag tar med snapsen 😉 .

Efter ett par dagar byts killarna ut mot kusin Linnea som kommer ner. Åååh jag dör av längtan asså!! Att lämna stan är precis vad jag behöver.

Att vi bokar en ny resa i september för mamma & moster B-day sitter ju inte fel det heller. Jag tror att jag behöver resa och bli lite mätt, för det har varit dåligt med det på senare år.

Haha aja, nu taggar vi!!!

20140522-071239.jpg