Hello hey whats your name…. ;)

Hejsan hoppsan.

Lite bloggande om helgen kommer nedan;

Fredag: Jobb, luciafirande på min lilla sons förskola och lämnade barnen hos deras pappa och deras pappas tjej. På kvällen var jag HELT ENSAMEN såååå skönt, åt rökt ost och kollade på RAINMAN. Glömde skriva tidigare att jag sett en bra film som hette The MORTAL instruments. SCIENCEFICTION och DRAMA är mina absoluta favorit kategorier av film… 🙂

Lördag: Var först en stund hos Cattis för att sedan festa hos Petra. Jag har insett att den tidigare vildkattan Diana blivit en riktig tamkatt. Åkte hem tidigt och det har varit skönt att sova länge denna helg.

Söndag: Fick tillbaka mina juveler 13.00 så tur att jag inte festade på hårt i lördags. 🙂 Jag och mina söner har ätit godis och myst till film.

Har för övrigt tänkt på hur besviken jag blev på en del  människor efter skilsmässan. 2011 skilde jag mig och nöden prövar vännen. Jag vet idag vilka jag och har och vilka jag inte har.

Jag har så mycket tankar i huvudet och så mycket jag vill skriva, men inte kan (om jag inte låser bloggen då iofs.)

Har seriöst funderat på att börja skriva dagböcker för hand och ha bara för mig, kanske vore något för 2014. Dags att skriva sina livsmemoarer kanske?!

Listar nedan saker att göra:

  • Imorgon förmiddag bär det av mot Västerås för att sedan arbeta i Etuna på em. Sen väntar en hel arbetsvecka 🙂
  • Behöver köpa in gran på fredag och klä den med barnen.
  • Sista julklapparna måste införskaffas.
  • I januari bär det av mot Linköping.
  • Efter nyår ska jag ta itu med viktnedgången och träningen igen.

 

 Dagens citat

”En vän är den som vet allt om dig och som fortfarande tycker om dig! Sann vänskap är evig!”