http://iform.se/kost/kost-och-halsa/10-rad-som-klar-magfettet
Känner mig frustrerad och illamående av fettet runt midjan som växt som aldrig förr när jag passerade 40 strecket. Är ärligt det svåraste jag mött i mitt liv att möta min egen kropp som jag inte känner igen och som är helt omöjlig att styra.
Har sedan en tid nu försökt följa dietplan med lite carbs och mindre gluten. Har inte klarat det 100 men är hyfsat nöjd med min beslutsamhet. Det som gör min än mer besviken är att utslaget inte är i förhållandet till insatsen. Förut gav kroppen svar så fort jag ändrat något ibland på så kort tid som en dag. Nu ger den inte något förutom att svälla vid buken trots nyttig kost. Frustrerad och snart ledsen.
Jag hittade en artikel som Iform gett ut hur man kan minska bukfettet. Ska förstås försöka dessa och träna vidare kanske än hårdare och chocka kroppen med helt olika träningsformer. Ja det får bli närmsta 4 veckorsplanen.
