För några veckor sedan fick jag hem lite produkter från en webbshop som heter Best1
De säljer smink-, nagellack- och hudvårdsprodukter till bra och billiga priser. De har dessutom rea nu, hur bra är inte det? Absolut värt att kika på 🙂
Jag fick hem en mascara, ett nagellack, en liten ögonskuggspalett och två läpp-produkter, ett läppstift och ett lip stain.
Mascaran var helt klart värd sitt pris. Den ger bra färg, långa och fylliga ögonfransar samt sitter bra under dagen.
Ögonskuggorna har en fin svagt skimrande färg, jag använde en primer under för att få ögonskuggan att hålla extra länge men jag tror att det går bra utan också.
Läppstiftet ger en fin glans med lite glitter och mitt lip stain sitter verkligen jättebra, jag älskar verkligen båda läpp-produkterna!
Nagellacket har jag inte hunnit testa än men jag tror att det kommer bli riktigt snyggt nu till våren och sommaren.

I samarbete med Best1

Väldigt mycket beige. Du borde satsa på lite starkare färger. Speciellt på nagellacket. Tror du skulle passa kanon i mörkblått eller lite mörkare rött 🙂