← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
Ebba

Smått&Gott

Idag var jag i stan med min moster. Vi åt froyo (frozen yoghurt) och shoppade lite småsaker. Jag köpte en beauty blender (foundation sponge) och ett nagellack. När jag har använt min beauty blender ett litet tag så hade jag tänkt skriva mer om den på bloggen.

Just nu sitter jag tittar jag på Eurovision. Har inte direkt varit så bra låtar än men det kanske kommer nu i slutet? Who knows? Känns som att många överdriver lite med dans och liknande. Eurovision är ändå en sångtävling.

Idag fixade jag mina naglar i en blå pastellfärg, love it! Saknar dock någon liten detalj men jag vet inte riktigt vad. Får se om jag kanske sätter dit något litet extra 🙂

Nej, nu ska jag fortsätta att kolla lite mer fokuserat på Eurovison och när alla länder har sjungit så ska jag fortsätta på min sammanfattning om en bok (skolarbete på en lördagskväll).