23.59, bokstavligen in i sista sekund

Nu är jag riktigt stolt över mig själv. Anledningen till att jag inte bloggat idag är för att jag har, hör och häpna, pluuuggat hela dagen bokstavligt talat. De som känner mig vet vilken tidsoptimist jag är och jag väntar alltid med allting in i det sista. Har lämnat in två arbeten idag. De skulle vara inlämnat nu den 4:e, tror ni inte jag skickar in det 23.59 också? HAahha, är verkligen BOKSTAVLIGT talat in i sista minuten med allt. Det första arbetet hade jag kommit igång lite med under veckan men det hade visat sig att jag skrivit om helt fel grej för jag hade missuppfattat, så var tvungen att radera typ hela. Så jag har alltså gjort båda två idag. För när jag sagt att jag pluggat tidigare så har det blivit i 10 minuter, sen så hittar jag något annat mer spännande på datorn haha.

Idag gick upp halv 9 och åt frukost och kikade lite på tv mamma, hjälpte till att leta efter pappas plånbok som han gick runt och svor över. Den hade ramlat på golvet i hallen.Sen från klockan 12 idag har jag pluggat, pluggat, gått och köpt redbull, pluggat, köpt redbull igen, och pluggat tills nu:)

Redbull är verkligen bra när man pluggar, känner mig mer fokuserad samtidigt som det är riktigt gott. Älsklingen kom nu under kvällen också, men vi har inte hunnit vara med varandra särskilt mycket, han såg på film medan jag satt i min lilla plugghörna. Nu sover han och han ska upp tidigt imorgon och jag ska åka till stan med Jennifer och shoppa lite! Behöver lite presenter till min bror och mamma som vi ska fira på måndag.. Nu ska jag lägga mig och se sex and the city, tröttnar aldrig hihi.

Juste har lite abstinens också, min kamera på min sprillans nya iPhone fungerar inte buhuhuhuh:’/ har inte kunnat foto mig idag och inte kunnat instagramma ååh surt..

Sov så gott!

HAhahahah jag vet, bilden är jättemooogen, putar med läpparna, håller upp mina läxor och en giigantisk redbull.