Asså fy satan va trött jag är. Har jobbat en hel arbetsvecka för första gången på 3 år. Men det känns bra ändå. Har ju blivit upplärd i butiken i Södertälje med de andra och nu kan jag grunden.
Det var inte förns idag jag fick se våran butik som vi ska börja på. Så vi var där kl 9 imorse. Åkte från älsklingen som vanligt. Dock hade han redan dragit när jag gick upp. Sen åkte jag till Örnsberg och virrade runt med vägbeskrivning på luren i högsta hugg. När vi kom in blev vi helt förundrade över hur fint allt var. En helt orörd butik liksom.
Haha den biträdande chefen ringde precis nyss nu när jag skrev det ovanför och sa ”Emma kan du komma? Vi har fått in 20 pallar som måste plockas”
Jag: (helt tyst)
Han: Hahah jag skojar bara!
Hahahaha asså den jäveln. Jag ligger liksom här hemma hos Adam (fast han är inte hemma ännu) och är helt däckad. Min kropp är såååååå slut!! Tur att han bara ville veta mitt efternamn haha.
Så idag blire bara vila/äta/sova/spela candy crush på mobilen.
Måste bara tillägga att jag trivs SÅ HIMLA BRA PÅ MITT JOBB!!!! Har världens skönaste människor runt om kring mig.
Och idag mitt under mötet så sa hon vår chef: nej men nu ni tjejer (jag och en till tjej) gå och hämta några p-skivor, eller vänta, köp cigg till mig också!, och ni killar, gå och beställ pizza, jag vill ha en calzone med räkor. Så det slutade med att vi alla satt med en varsin pizza, satt och snackade och skrattade, berättade roliga saker.
Igår hade jag det också jättemysigt med Södertälje gänget. Verkligen jättehärliga allihopa. Jag slutade kl 15 men stannade kvar till 19 och jobbade lite, diskade i personalrummet. Fikade med mig själv, sen kom alla också åt vi fruktsallad, drack kaffe och satt och garvade. Skrattade så tårarna rann.
Nu ska jag blunda lite, Adam kommer om en halvtimme! Myyyys!!!! 😀 <3
Bild från igår i personalrummet. Ser ut som skit jag vet. Men det är minnen det också haha


