← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
en stylistas drömmar

Liten summering

Hoppas att alla haft en härlig julafton!! Det har i alla fall jag haft. Det har varit en helt lagom dag, mysigt att ha släkten samlad (dock inte mormor och morfar tyvärr…) för en gångs skull!
Har fått vad jag önskat mig plus lite till!! Topp 4 var, plattången från Ghd, en parfym (som luktar suupergott!!), sminket och pengar(ska beställa ett par uggs). Men alla andra paket var superbra också förstås!!
Har inte heller tagit någon ”outfit”-bild..
Jag hade i alla fall tröjan som jag visade, en tight svart kjol, svarta nylonstrumpor. Håret hade jag bara lockat och en enkel sminkning, lite brun skugga bara! Det kändes helt lagomt plus att jag för en gångs skull varit smart nog att ha bekväma kläder!!

Nej nu börjar jag bli trött och ska nog lägga mig och se någon mysig film och tänka lite på mina fina klappar!
Knäppte lite snabbt kort på några av grejerna och på mig själv såklart…;)

image

image

image

image