← Tillbaka till Improveme Bloggarkiv
en stylistas drömmar

Höstens skor 2013

Graderna börjar sjunka och det börjar bli dags att plocka fram höst skorna. Men vad är det för skor som gäller i höst?

I år känner jag att det finns många olika stilar att välja på på höstbootsen och det finns något till alla!

Dessa klassiska, stilrena men vardagliga skorna från vagabond tycker jag alltid funkar! Och med den grova klacken känner man sig inte heller för fin som jag tycker man kan göra i många boots. Jag tycker att dom här funkar till allt!

Dessa hittar du här på Scorett för 899:- Dom finns också i en glansigare modell som gör skorna lite elegantare

Sen har det kommit mycket skor i ”urban” stil! Riktigt coolt och skor som detta gör verkligen mycket åt outfiten!

The urban project, 1200 :- finns här Dom här skorna liknar mycket primebootsen men för en billigare peng!

Eller dessa, lite mer utsmyckade men det ger din outfit ännu mer personlighet! Dom Finns Här, för 499:-

Det har också kommit in mycket stövlar nu till hösten i alla tänkbara modeller och stilar.

Till exempel dessa klassiska glansiga stövlarna som passar lika bra till vardags som till fest!

Dessa hittar du Här,  från märket Tamaris för 1399:-

Eller dessa som du hittar Här för 999:-

Eller varför inte bara köra på ett par klassiska uggs kalla höst/vinter dagar! Det finns väldigt blandade åsikter angående om det är ”snyggt” eller ej. Så länge man klär sig någorlunda ”ordentligt” på resten av kroppen så kan ett par Uggs bli en snygg accessoar som gör outfiten avslappnad men snygg!

Som ni ser så finns det mycket att välja på I höst! Så hitta din personliga stil och kör! Det finns alltid något snyggt för just dig.

Kommentarer är stängda.